• 0318 419 996
  • info@estaete.nl
  • Schade melden
  • Wijziging doorgeven
  • Route
  • Facebook
  • Instagram
Estaete-logo-300px1Estaete-logo-300px1Estaete-logo-300px1Estaete-logo-300px1
  • Home
  • Ons kantoor
    • Over ons
      • Ons team
      • Vacature Commercieel-/ Administratief talent (32-40 uur)
      • Advieskeuze Reviews
      • Erkend Financieel Adviseur
    • Documenten en voorwaarden
      • Dienstverlenings- documenten
      • Dienstenwijzer
      • Handige links & downloads
    • Online regelen
      • Wijziging doorgeven
      • Schade melden
  • Waarmee kunnen we u van dienst zijn?
    • Verzekering
      • Onze werkwijze
      • Verzekeringen voor u en uw gezin
      • Reviews: Advies over verzekeringen
      • Actueel
    • Hypotheek
      • Onze werkwijze
      • Hypotheekvormen en wetgeving
      • De starterslening
      • Reviews: Hypotheekadvies
      • Actueel
    • Financieel advies
      • Onze werkwijze
      • U bent werknemer
      • U bent ondernemer
      • U bent DGA (Directeur-grootaandeelhouder)
      • Actueel
  • Actueel
  • Contact
    • Contactformulier
    • Schade melden of
      wijziging doorgeven
✕

Wat doet de huizenmarkt?

Verwachtingen van de ontwikkelingen op de huizenmarkt door ING, ABN-AMRO en Rabobank.


Verwachtingen huizenmarkt door economen

Huizenmarkt in 2022

In deze turbulente markt zijn voorspellingen lastig te maken. Toch wagen de economen van ABN-AMRO, ING en Rabobank zich hieraan. Dit zijn hun belangrijkste verwachtingen met betrekking tot de huizenmarkt in 2022:

Rabobank: "Ook dit jaar dubbele groeicijfers"

De Rabobank dacht eigenlijk dat de piek in de prijsgroei van koopwoningen al was bereikt. In hun laatste kwartaalbericht komen ze daar op terug: "Anders dan RaboResearch in december dacht, is de piek in de prijsgroei van huizen in Nederland nog niet bereikt. Omdat de huizenprijzen harder zijn toegenomen dan eerder verwacht, hebben we onze raming verhoogd. Koopwoningen worden in 2022 gemiddeld 17,3% duurder, gevolgd door nog eens 5,5% in 2023.” De meest opvallende punten uit hun bericht:

  • Sinds 1977 stegen de huizenprijzen niet meer zo hard als nu; in januari van dit jaar waren de verkochte huizen gemiddeld maar liefst € 75.000 duurder dan een jaar geleden.
  • De oorlog in Oekraïne leidt niet tot een omslag op de woningmarkt maar heeft indirect wel gevolgen via de economische impact ervan.
  • Omdat de economie minder hard groeit en de rente niet langer daalt, verwacht de Rabobank dat de huizenprijsgroei de komende jaren afzwakt. Ook verwachten zij dat door de oververhitting de kans op bubbelvorming toe neemt.

ABN-AMRO: "Lage rente en ruimere kredietverlening dragen bij aan prijsstijging."

ABN-AMRO constateert dat er een eind is gekomen aan de hypotheekrentedaling door de gestegen inflatie. Toch denken zij dat de hypotheekrente per saldo laag blijft. Dit betekent volgens hen dat de huizenprijzen verder kunnen stijgen. Zij verwachten dat de huizenprijzen dit jaar met 12,5% stjigen en volgend jaar met 5%.

ING: "Kans op lichte afkoeling in 2022."

ING constateert dat de snelle prijsstijging die plaatsvond in 2021, wat lijkt af te zwakken. Ook lijkt er een dalende trend in het aantal woningtransacties te zijn ingezet. Dit kan volgens hen gezien worden als een signaal dat de prijsstijging in de nabije toekomst mogelijk verder afneemt. ING verwacht dat de woningprijzen nog wel zullen stijgen in 2022, maar minder hard. Zij gaan voor 2022 uit van een stijging van bijna 10% op jaarbasis.



Deze berichten zijn misschien ook interessant voor u

  • 10-jaars hypotheekrente verdrievoudigd

    5 juli 2022
    In de afgelopen maanden is de hypotheekrente flink gestegen. Dit zijn de gevolgen als u een huis wilt kopen of uw hypotheek wilt oversluiten.
  • koopwoningmarkt
    Koopwoningen bijna 20% duurder
    22 mei 2022
    Bestaande koopwoningen waren in april bijna 20% procent duurder dan een jaar eerder.
  • Belastingvrij schenken voor eigen woning
    1 maart 2022
    Geld schenken aan uw kind of kleinkind voor een koopwoning? U kunt alleen dit jaar nog gebruik maken van de vrijstelling van € 106.671. Vanaf 2023 wordt het bedrag van de vrijstelling fors verlaagd
  • Hypotheek voor deurhuurders
    Hoge huur? Te weinig hypotheek door strenge leennormen?
    9 februari 2022
    Wilt u overstappen van een huur- naar een koopwoning? Zijn uw vaste lasten met een koopwoning lager? Dan is deze nieuwe hypotheek misschien interessant voor u.

Contactgegevens

Commandeursweg 2a
6721 TZ Bennekom



0318 419 996
info@estaete.nl


Registraties

Kvk: 09147028
AFM: 12006096

Dienstverleningsdocument


Volg ons

Facebook
Twitter
Instagram

Snel naar

Schade melden


Wijziging doorgeven


Ons team


Hypotheek


Financieel advies


Dienstenwijzer


Dienstverlenings-
documenten

Contact


Recente berichten

  • 10-jaars hypotheekrente verdrievoudigd
  • Geannuleerde vlucht of vakantie?
  • Koopwoningen bijna 20% duurder
  • Een nieuw pensioenstelsel. Wat betekent dat voor u?
  • Wie komt ons team versterken?
  • Schenken voor eigen woning wordt minder aantrekkelijk

Reviews

Review plaatsen


Lees alle reviews

© 2022 Copyright & Design 2benefit | Disclaimer | Privacy & cookie statement


  • Schade melden
  • Wijziging doorgeven
  • Route
  • Facebook
  • Instagram